Yalvaçlı kadın üreticilere teknik geziyle bilgilendirme

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ispartalı ve Yalvaçlı bir grup üretici kadın ile İzmir’e teknik gezi düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı birinci “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında, Tarım ve Orman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Ticaret Baka

Yalvaçlı kadın üreticilere teknik geziyle bilgilendirme
Bu içerik 65 kez okundu.

Toplamda iki günlük olarak planlanan teknik gezinin ilk gününde Aydın İli Kuyucak ilçesinde kurulu Kuyucak Kadın Girişimciler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ziyaret edilerek kooperatif başkanı Emine Ertürk’ten, kooperatiflerinin çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Gezinin ikinci gününden yine kadın girişimciler tarafından kurulan ve bu konuda oldukça yol kat etmiş olan İzmir Seferihisar’da faaliyet gösteren Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda kooperatif çalışmaları ile kurulduğu tarihten bugüne kooperatif yolculuğu hakkında kooperatif başkanı Neptün Soyer,  İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Müdürü Yasemin Güngör ve toplantıda hazır bulunan ekip arkadaşları tarafından bilgiler verildi.

Toplantının ardından Seferihisar’ın üretici kadınlarının ev yapımı yiyecek ve el işi ürünlerinin satıldığı meşhur Sığacık Pazarı gezildi.

Daha sonra kadın girişimcilere farklı bir örnek teşkil etmesi açısından, Aydın Germencik İlçesi Balatçık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi zeytin işleme ve zeytinyağı üretim tesisi gezilerek kooperatif yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, her zaman girişimci ve çalışkan kadınlarımızın yanında ve destekçisi olunacağı hatırlatılarak,  üretici kadınlara yönelik olarak düzenlenen bu ve bundan sonraki teknik gezilerin Ispartalı kadın üreticilerimize faydalı olmasını dileği ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX