ÇETİNCE’de Son Muhtar… Ayşe ADIGÜZEL

Yalvaç’a bağlı Çetince Köyünde muhtar belirsizliği şimdilik son buldu. Çetince’de yeni muhtar Ayşe Adıgüzel olarak açıklandı. 31 Mart’ta Çetince Muhtarlığı görevine seçilen Yahya Yürekli’nin yaklaşık bir ay önce istifası ile boşalan muhtarlık için 2 Ha

ÇETİNCE’de Son Muhtar… Ayşe ADIGÜZEL
Bu içerik 235 kez okundu.

Seçimden birinci olarak çıkan Mehmet Ali Er’in muhtarlığının düşürülmesinin ardından Çetince Köyü Muhtarlığı, seçimde ikinci olan Selahattin Adıgüzel’e verilmiş ancak bu karara da itiraz edilmişti. İkinci itiraz üzerine yapılan incelemede muhtarlık görevi verilen Selahattin Adıgüzel’in seçimden önce en az altı ay seçim bölgesinde ikamet etme şartını taşımadığı görüldüğü ve muhtarlık görevinin ondan da alınarak seçimde üçüncü olan Ayşe Adıgüzel adlı adaya verildiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre daha önce Çetince kasaba iken mahalle muhtarlığı görevini yapan Ayşe Adıgüzel’e yarın mazbatası verilecek.

Çetince seçimi için alınan son kararlara göre, 2 Haziran seçimlerinde Yalvaç’ta bir mahalle ve bir köyde yapılan muhtarlık seçimlerinden kadınlar başarı ile çıktı ve Yalvaç’taki kadın muhtar sayısı üç oldu.

Aynı gün yapılan seçimde Yalvaç Merkez Pazar Yukarı Mahallesi Muhtarlığı görevine seçilen Tülay Kurucu adlı adayın aynı mahallede ikamet etmediği yönünde seçim sonucuna yapılan itirazın reddedildiği ve yeni muhtar Kurucu’nun dün mazbatasını alarak göreve başladığı bildirildi.

Bu arada Çetince’de 2 Haziran Pazar günü yapılan seçimde birinci olan Mehmet Ali Er’in İl ve İlçe Seçim Kurullarında alınan bu kararlara karşı Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunduğu da belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX