Hisarardı ve suyumuza maden tehdidi iddiası

İlçemizin en güzel köylerinden biri olan ve Yalvaç’ın içme suyuna kaynaklık eden Hisarardı Köyümüzde son günlerde maden sahasının genişletileceği endişesi ilçe gündeminde de yankı bulmaya başladı.

Hisarardı ve suyumuza maden tehdidi iddiası
Bu içerik 1193 kez okundu.

Alınan duyumlara göre, Hisarardı Köyü sınırları içerisinde bir maden firmasının maden sahasını genişletmek üzere resmi girişimlerde bulunduğu, bunun da hem köye hem de içme suyu kaynağına zarar verebileceği iddiası köylüleri endişelendirirken, Yalvaç’ta da resmi kurumlar konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı.


Kurumlarda konuyla ilgili olarak resmi bir işleme rastlanmazken, bir maden firmasının izin işlemleriyle ilgili sürecin yürüdüğü öğrenildi.Köylüler tarafından dile getirilen bu iddia üzerine Yalvaç Kaymakamlığı, Yalvaç Belediyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Sektioğlu konuyla ilgili araştırmalarda bulundular.

Söz konusu iddiayı aydınlatacak resmi bir bilgi ve açıklamaya ulaşılamazken, Yalvaç Kaymakamlığı ve Yalvaç Belediyesi’nin konuyu yakından takip ettikleri öğrenildi.

Köy halkı konuyla ilgili her türlü yasal ve eylemsel girişime hazır olduklarını ifade ederek, konunun aydınlatılmasını istediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX